Dette er tekstversionen af Infektionshygiejnisk Enhed
Klik her for at komme til den grafiske version af Infektionshygiejnisk Enhed

Forside - Læs op - Sitemap


Infektionshygiejnisk Enhed


 

hygea til forside

Postadresse
Sydvestjysk Sygehus, afd. 434
Finsensgade 35
6700 Esbjerg

Besøgsadresse
Haraldsgade 13b, Bygning F
6700 Esbjerg
Find vej til Sydvestjysk Sygehus
Oversigtskort over Sydvestjysk Sygehus

Sekretariat
Telefon: 7918 3447
Telefax: 7918 2442

E-mail adresse: svs-ihe@rsyd.dk

 

Infektionshygiejniske retningslinier kan læses på SVS Infonet og Eksternt infonet.

 

Infektionshygiejnisk enhed yder rådgivning til Sydvestjyllands sundhedsvæsen.

 

Specialeansvarlig overlæge John Coia
Telefon: 7918 2537
E-mail: John.eugenio.coia@rsyd.dk

Strategisk hygiejnekoordinator Camilla Wiuff
Telefon: 7918 4614
E-mail: Camilla.Wiuff@rsyd.dk

Hygiejnesygeplejerske, MPH Doris Laugesen
Telefon: 7918 2437
E-mail: Doris.laugesen@rsyd.dk

Hygiejnesygeplejerske, cand.cur. Anja Rathmann
Telefon: 7918 2479
E-mail: Anja.d.rathmann@rsyd.dk

Hygiejnesygeplejerske, MKS Maria Skovbjerg
Telefon: 7918 3494
E-mail: Maria.skovbjerg@rsyd.dk

Lægesekretær Jeanne Storm
Telefon: 7918 3447
E-mail: Jeanne.elin.storm@rsyd.dk

Senest fagligt revideret: 19-10-2020




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk