Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
 Sydvestjysk SygehusTil Region SyddanmarkTil forsiden

Medarbejdere

Else Bladbjerg
Forskningsleder, lektor, ph.d.
Tlf. 7918 2423
Else.Bladbjerg@rsyd.dk / Ebladbjerg@health.sdu.dk

 

Jørgen Brodersen Gram
Overlæge, professor, dr.med.
Tlf. 7918 2411
Joergen.Gram@rsyd.dk / JGram@health.sdu.dk

 

Anna-Marie Bloch Münster
Lægelig direktør, ph.d., klinisk lektor
Tlf. 7918 2462
Anna-Marie.Bloch.Munster@rsyd.dk / AMMunster@health.sdu.dk


Vakur Bor
Overlæge, ph.d., klinisk lektor
Tlf. 7918 2440
Vakur.Bor@rsyd.dk

 

Johannes Sidelmann
Lektor, ph.d.
Tlf. 7918 2415
Johannes.Sidelmann@rsyd.dk / JJSidelmann@health.sdu.dk

 

Yaseelan Palarasah
Seniorforsker, ph.d.
Tlf. 7918 3681
Yaseelan.Palarasah@rsyd.dk / YPalarasah@health.sdu.dk

 

Anette Larsen
Bioanalytiker
Tlf. 7918 2426
Anette.Larsen@rsyd.dk / AnLarsen@health.sdu.dk

 

Kathrine Overgaard
Bioanalytiker
Tlf. 7918 2426
Kathrine.Overgaard@rsyd.dk / KOSorensen@health.sdu.dk

 

Lars Chr. Nielsen
Bioanalytiker
Tlf. 7918 5639
Lars.Chr.Nielsen@rsyd.dk

 

Gunhild Gunhild Brixen Nielsen
Bioanalytiker
Tel. +45 7918 2426
Gunhild.Brixen.Nielsen@rsyd.dk

 

Anne Cathrine Meldgaard Godtfredsen
Ph.d.-studerende
Tlf. 7918 2747
Anne.Cathrine.Meldgaard.Godtfredsen@rsyd.dk

 

Line Espenhain Langrebe
Ph.d.-studerende
Tlf. 7918 2473
Line.Espenhain.Langrebe@rsyd.dk , LEspenhain@health.sdu.dk

 

Nicoline Ostermann Lorenzen
Ph.d.-studerende
Tlf. 7918 2000
Nicoline.Ostermann.Lorenzen@rsyd.dk 
 
Morten Lee Halling
Ph.d.-studerende
Morten.Halling@rsyd.dk

Lena Maria Just Carlsen
Specialkonsulent
Tlf. 2382 5668
Lena.Maria.Just.Carlsen@rsyd.dk 
 

Moniek P.M. de Maat
Adjungeret Professor i Biokemi - Trombose og Hæmostase, 
IRS-Sydvestjysk Sygehus, Syddansk Universitet
Ph.d., Professor, University Medical Center Rotterdam

 

Coen Maas
Adjungeret professor i inflammatoriske trombosesygdomme
IRS-Sydvestjysk Sygehus, Syddansk Universitet
Ph.d., Professor, University Medical Center, Utrecht.

 

 

Siden er sidst opdateret 5-8-2021



Sydvestjysk Sygehus | Finsensgade 35, 6700 Esbjerg | Tlf. 7918 2000 | Tilgængelighedserklæring