Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
 Sydvestjysk SygehusTil Region SyddanmarkTil forsiden

Medarbejdere

Medicinsk og Kirurgisk Gastroenterologisk forskningsgruppe


Torben Knudsen
Forskningsleder, klinisk lektor, dr. med, ph.d.
Specialeansvarlig overlæge, Gastroenterologisk Afdeling
Koordinerende forskningsleder, IRS-Sydvestjysk Sygehus
Tlf. 2162 7219
Torben.Knudsen@rsyd.dk

 

Mette Munk Lauridsen
Klinisk lektor, ph.d., afdelingslæge, Gastroenterologisk Afdeling
Tlf. 7918 2316
Mette.Enok.Munk.Lauridsen@rsyd.dk

 

Charlotte Wernberg
Ph.d.-studerende, læge, Gastroenterologisk Afdeling
Tlf. 7918 2248
Charlotte.Wilhelmina.Wernberg@rsyd.dk

 

Lea Ladegaard Grønkjær
Forskningssygeplejerske, cand.cur.
Gastroenterologisk Afdeling
Lea.Ladegaard.Gronkjaer@rsyd.dk

 

Jacob Broder Brodersen
Afdelingslæge, Gastroenterologisk Afdeling
Tlf. 7918 3140
Jacob.Broder.Brodersen@rsyd.dk

 

Rasmus Krøijer
1. Reservelæge, ph.d.
Kirurgisk Afdeling
Tlf. 65415190
Rasmus.Kroeijer@rsyd.dk

 

Magnus Ploug
Ph.d.-studerende, 1. Reservelæge
Kirurgisk Afdeling
Tlf. 65415190
Magnus.Ploug@rsyd.dk

 

Morten Lee Halling
Afdelingslæge, Gastroenterologisk Afdeling
Morten.Halling@rsyd.dk

 

 Kenneth Pedersen
Læge, Gastroenterologisk Afdeling
Kenneth.Bo.Pedersen@rsyd.dk


Siden er sidst opdateret 15-1-2021



Sydvestjysk Sygehus | Finsensgade 35, 6700 Esbjerg | Tlf. 7918 2000 | Tilgængelighedserklæring